Čo stojí za to vidieť vo Washingtone D.C.?

20:00
Virgínia je naozaj krásna. Zelená. Príroda je všade navôkol. Čím ďalej od hlavného mesta Spojených štátov pôjdete, tým kľudnejšia bude krajina navôkol. Rodinné farmy obkolesené zelenými lúkami na ktorých sa pasú kravy, alebo pobehujú kone. Romantika,  sťaby z filmu Rosamunde Pilcherovej...

Ale rada by som zostala vo Washingtone D.C.
Washington je krásne mesto. Veľa pamiatok, múzeí, galérií, ale aj reštaurácií, obchodov a zelených parkov. Každý si tam určite príde na svoje. Narozdiel od iných amerických miest, vo Washingtone nenájdete žiadne mrakodrapy, čo je v Amerike určite príjemná zmena.


Georgetown, moja (turistami neobjavená) láska 

Moja najobľúbenejšia časť je jednoznačne Georgetown. Aj keď som bývala prakticky v lese, so všetkým, čo k tomu patrí (srnky, veveričky, a medvedíky čistotné, v češtine mývaly, v angličtine racoons, stále mi ten slovenský názov akosi nedáva zmysel:D) od centra D.C. som bola asi 20 minút. V prevode na Americkú vzdialenosť 0 minút. Naozaj blízko.


Georgetown je štvrť s charizmou. Kúzlo malých tehlových domčekov si jednoznačne podmaní každého. Okrem iného jedna z najdrahších a najluxusnejších častí mesta a narazíte tu na zaujímavé dizajnérske obchody, najchutnejšie cupcakes (slávne Georgetown Cupcakes) a samozrejme na  množstvo skvelých reštaurácií a ešte lepších barov! Ou jee, všetko dôležité pod jednou strechou!

Capitol Hill 

Pripomínajú vám nasledujúce fotky Georgetown? Aj mne. Asi preto mám túto časť mesta tak rada. Spleť uličiek s farebnými tehlovými domami a zapadnutými obchodíkmi. Ako stvorené na prechádzky bez vytýčeného cieľa. Taký je Capitol Hill, najstaršia časť mesta. Knižných maniakov určite nadchne second hand kníhkupectvo Capitol Hill Bookstore. Na prvý pohľad to vyzerá ako sklad nepotrebných vecí, ale v skutočnosti je to miesto plné pokladov! Eastern Market je ďalšia nutná zastávka.


On the beaten path 

Keď sa pozrieme hlbšie do centra, za zmienku, a určite aj za návštevu stoja monumenty ktoré sú slávnejšie ako mesto samotné.  Lincoln Memorial, Vietnam Veterans Memorial, Jefferson Memorial, World War II Memorial,...
Budova Kapitolu, National Mall so všetkými múzeami a galériami, ktoré sú navyše ZADARMO! Moje najobľúbenejšie je jednoznačne Air & Space Museum.

Ísť do Washingtonu a nevidieť Biely dom, to je ako ísť do Ríma a nevidieť Koloseum.

White House
. Názov má vskutku výstižný. Je to dom. Je biely. To je všetko. Ale aspoň si to môžete vyškrtnúť zo zoznamu. Je to vec, ktorú proste v D.C. nesmiete vynechať! A možno pri kúsku šťastia (alebo nešťastia?) uvidíte Donalda priamo v akcii.
Čím je Washington D.C. známy, okrem monumentov? Cherry Blossom! 

Ak je zrovna jar (ale určite to má svoje čaro aj v ostatných ročných obdobiach) nájdite si čas na prechádzku okolo Tidal Basin. Na jar je mesto preslávené Cherry Blossom. Kvitnúcimi stromami, ktorý z tejto časti mesta robia nádhernú romantickú oázu.
Verte mi, že Cherry Blossom je pre miestnych top udalosť roka. Všetci tam idú, všetci o tom hovoria, a kto má social media, ten postuje fotky kvitnúcich stromov ako o dušu spasenú.

Hore dole po meste

Vo Washingtone D.C. je toho určite viac. Na americké pomery je to mesto veľmi pekné. Všade sa dostanete metrom, alebo jednoducho aj peši. Síce to bude trvať dlhšie, ale nie je to nemožné. Skvelou možnosťou je UBER, ktorý môžete využiť kedykoľvek, na krátke alebo dlhé vzdialenosti. Ale niekedy je naozaj výhodnejšie využiť metro, pretože v D.C. je, ako v každom inom americkom meste, väčšinou šialená dopravná situácia.

Ak sa chystáte navštívit Washington, alebo iné americké, alebo neamerické mesto, ako bonus môžete využiť zľavu na ubytovanie cez AirBnb. Stačí použiť tento link a z ceny ubytka sa odpočíta 28 eur (725CZK!) 

You Might Also Like

0 komentárov

INSTAGRAM

recent posts