Zo zábavného života AuPair v USa

16:32
Tento článok by som mohla nazvať aj Nie je všetko zlato, čo sa ligoce. Alebo Problémy v raji :D 
Nebudem ale vymýšľať. Zo života je také nudné, ale výstižné. 
Prvé mesiace v USA sú za mnou, culture shock stále pretrváva (toho sa asi nezbavím). 


Dva mesiace vo Virginii a vo Washingtone D.C.
Pôvodný plán síce neboli dva mesiace ale rovno 12. Plány sa zmenili, ale aspoň som si vyskúšala bývanie v tomto americkom štáte. 


V poslednom článku, ktorý som pridala azda ešte za doby mamutov (fakt! Som tu 4 mesiace, a ten článok som písala ešte doma. Čas letí, a toto sa zdá ako celá večnosť)... proste v tom článku som popisovala, ako všetko krásne zariadiť, aby ste si mohli ísť váľať šunky na rok do slávnej, a všetkými nevedomými  ľuďmi ospevonanej Ameriky!
Ale pozor! Opak je pravdou, a pripravte sa na to, že šunky, tuky a sadlá tu váľať nebudete. Ak žiadne nemáte, nič to, na americkej diéte sa k nim dopracujete ani sa nenazdáte :D (Srandujem, ale len tak z časti)Keďže ja som fakt super, mám milión skúseností s deťmi, aupair som bola 2 krát v Španielsku, kde ma rodiny milovali (ale úprime, ja som milovala ich, a máme super vzťah, som rada ze som tam bola a hneď by som sa vrátila, ale život ide ďalej, bla bla bla), no vôbec som nečakala, že MNE by sa mohla prihodiť taká vec ako REMATCH!!! (zo slovníka aupair: rematch, to je také, keď vás rodina nechce, alebo vy nechcete ju, tak sa navzájom pošlete do teplých krajín. Dva týždne v ich dome trpíte a rátate každú minútu. Tieto dva týždne máte na to, aby ste našli novú super duper rodinu (hahahah). Ak nie, Arrivederci, Adios, Z bohom a šup domov.) 
V skrate:
V mojej rodine som nebola 100% spokojná. Deti boli ale SUPER, síce tri, a síce malé, a po jednom dni s nimi som večer padala do postele. A bola som rada, keď som trafila na posteľ, a nie vedľa :D)

Ale keď vám niekto sľúbi, že budete robiť 4 dni v týždni a 3 dni voľno, prípadne 5 dní, tak, že ten piaty to bude sem tam 5 hodín ráno, alebo večer.

A realita? 
Robiť od nevidím do nevidím, zo sľúbených voľných víkendov 14tky v sobotu (napríklad: 15 mesačné dieťa reve v horúčkach, a jeho matka vám napíše sms, že sa zdržia, lebo ešte idú na večeru? Čo je toto za matku? Tá istá matka sa potom sťažuje, že so svojimi deťmi netrávi dosť času a že je hróóózne, ale naozaj hróózne zaneprázdnená. Ja viem, že tu nie som od toho, aby som súdila schopnosť, alebo neschopnosť niektorých ľudí vychovávať svoje deti. Ale v takýchto situáciach mi proste zastáva rozum. Naozaj tomu nerozumiem...)
Tak som sa mojej milej host matky opýtala, naozaj SLUŠNE, čo to má akože znamenať, že mám robiť 14 hodín dva krát do týždňa (v pravidlách je maximum 10), tvárila sa strašne nechápavo a poslala ma do rematch. Samozrejme tam toho bolo viac, ale čo tam po tom.

Určite by som chápala, kebyže ma tých 14 hodín nevyhnutne potrebujú. Myslím, že som celkom flexibilná a rada pomôžem. Ale čo ma na tom vytáčalo najviac bol fakt, že host otec bol doma, nezamestnaný, a hral sa na telefóne (fakt :D), kým som ja bola s deťmi.Príbeh pokračuje! 

Ešte sme si spolu užili kopec srandy, lebo mi nechcela zaplatiť (RODINY SÚ POVINNÉ zaplatiť KAŽDÝ týždeň, kedy je aupair v programe - to sú pravidlá dané americkou vládou).
Vtipné na tom bolo, že tento nápad išiel od mojej LLC (koordinátorky z agentúry pre moju oblasť). LCC sú na to, aby problémy riešili, nie vytvárali, ale táto konkrétna mala asi zmätok vo svojich pracovných povinnostiach. Samozrejme som to nenechala tak, obvolala som polovicu agentúry, a moja host matka mi nakoniec zaplatila. S láskou a radosťou v srdci, predpokladám.Čo sa týka samotného rematchu. Trochu som sa bála, či vôbec rodinu nájdem a prvým lietadlom (na ktoré som nemala peniaze) poletím domov. Prekvapivo som mala rodín kopec, a všetky ma chceli. Či bol môj výber správny, to možno prezradím nebudúce :D 


Sledovať túto srandu v Amerike môžete na mojom instagrame ♥ 

 
  You Might Also Like

1 komentárov

  1. Když to vezmu z té lepší stránky - každý zážitek a každá zkušenost se hodí a dá se při tom něco naučit! :)

    Gabux

    OdpovedaťOdstrániť

INSTAGRAM

recent posts